Jaké novinky přináší nový FIO banka internetbanking?

FIO banka je v současné době bankovním domem, který se rozhodně pyšní hned několika plusy. Ty největší se rozhodně týkají samotné nabídky produktů. Zde dominují účty, které jsou zcela zdarma. Není tak účtován poplatek za vedení, stejně jako za výběr, nebo jednotlivé transakce. Samozřejmě aby byly služby kompletní a bylo možné řadu z nich realizovat pohodlně, existuje také FIO banka internetbanking. Tedy internetové bankovnictví, které je určené pro každého, kdo daný účet využívá. A jelikož v lednu přišla banka s novou verzí, pojďme si ji představit.

FIO banka internetbanking změnil svůj vzhled

V první řadě je to určitě vzhled samotné aplikace, která si sice ponechává typické barvy – modrou a zelenou, ale ty jsou laděny do světlejších a světlejších odstínů. Se změněným vzhledem rozhodně souvisí také mnohem jednodušší orientace, stejně jako přehlednost. Jednotlivé funkce tak jsou mnohem intuitivněji dostupné, což samozřejmě snižuje rychlost potřebnou k tomu, než najdeme, co potřebujeme, nebo než například realizujeme potřebný příkaz k úhradě.

Možnost nastavení úvodní obrazovky

Velmi zajímavým krokem vpřed je určitě to, že si lze nadefinovat vlastní úvodní obrazovku. Tedy tu, která se vám zobrazí ve chvíli, kdy se do bankovnictví přihlásíte. Mezi nejzajímavější možnosti, které lze na úvodní obrazovce využít, rozhodně patří:

  • Historie vašich plateb
  • Přehledný graf mapující vaše finance
  • Přehled o vašich kartách
  • Plánované platby
Může vás zajímat ...  Komu se hodí Servis24 přihlášení na účet?

Dané navolení úvodní obrazovky je přitom velmi jednoduché, jelikož vše funguje na principu vybrání konkrétních modulů. Ty lze následně přesouváním pomocí myši umístit přesně na to místo, kde danou nástěnku chcete mít. I v tom je FIO banka internetbanking unikátní.

Konec vyskakovacích oken

Výrazný posun se objevil i v oblasti vyskakovacích oken. Ty byly nedílnou součástí předchozí verze, a to hlavně ve chvíli, kdy přišla důležitá zpráva od banky, nebo také ve chvíli, kdy jste chtěli zadat trvalý, nebo jednorázový příkaz. Nyní je však těmto oknům konec a vše se tak odehrává přehledně v rámci jedné obrazovky. I to přispívá k jednoduchosti a k snadnějšímu ovládání.

Zatím stále ve dvou verzích

I když je nová verze hodnocena velmi pozitivně a v budoucnu se dá očekávat, že bude využívána jenom ona, aktuálně jsou stále k dispozici obě. Potvrzuje to i samotná banka: „Po dobu několika měsíců bude pro klienty dostupná jak nová, tak původní verze Fio Internetbankingu, poté dojde k úplnému přechodu na nové internetové bankovnictví, které chce Fio banka v letošním roce rozvíjet o další nové funkce.“ Samozřejmě je to proto, aby si klienti mohli postupně zvykat a porovnávat obě verze a postupně přecházet k té novější. Za nás totiž musíme říci, že ta je rozhodně krok správným směrem a dnes se dá rozhodně zařadit mezi skutečnou špičku na našem trhu.