Jak si chytře půjčit a nespadnout do dluhové pasti?

Když vás dožene finanční tíseň, není to nic příjemného. Současně je to ale situace, kterou můžete snadno vyřešit pomocí rychlé půjčky. Aby fungovala jako pomoc, musíte dodržet 2 pravidla. Pokud si půjčíte neuváženě, hrozí, že se zařadíte do skupiny 863 000 lidí, kteří se potýkají s exekucí. Čtěte a pak jednejte!

Proč je rychlá půjčka správné řešení?

Den, kdy máte hluboko do kapsy, nepřijde nikdy jen tak. Abyste se vyhnuli situaci, kdy opravdu nebudete mít ani na nákup základních potravin, snažte si dělat finanční rezervu. I několik set korun, které si každý měsíc dáte stranou, vám v tíživé situaci pomůže. Pokud jste se chovali zodpovědně, jenže rezerva už je dávno pryč, nabízí se rychlá půjčka od nebankovní společnosti jako nejlepší řešení.

Do banky nemá moc smysl chodit, protože nabízí buď půjčky na vysoké částky, nebo kreditní kartu a kontokorent, na které se ale váže šíleně vysoká úroková sazba. Rychlá nebankovní půjčka má tu konkurenční výhodu, že si půjčíte jen tolik, kolik si sami zvolíte a peníze vrátíte v den, který vám bude nejvíce vyhovovat. Navíc existuje i možnost, jak si půjčit zcela zdarma a neutratit peníze navíc. Akce aktuálně běží u Via SMS s.r.o., nabízí úvěr až na 8000 Kč bez poplatku – nabídka je určena pro ty, kdo si od společnosti půjčují poprvé.

Může vás zajímat ...  Potřebujete půjčku do 10 tisíc korun?

Finance musíte mít pod 100% kontrolou

Dodržení jen 2 pravidel promění půjčku v pomoc. V první řadě musíte mít pod kontrolou své příjmy a výdaje. Nesmí se stát, že si půjčíte částku, kterou nebudete schopni vrátit. Půjčky před výplatou mají většinou krátkou splatnost v délce do 45 dní. Dobře si tedy spočítejte vaše celkové měsíční příjmy a výdaje, rozdíl ukazuje částku, kterou můžete na splátku dát.

Druhým pravidlem je: prověřit si poskytovatele. Jeho jméno byste měli najít v registru společností na webu ČNB. Pokud ne, může se jednat o podvodnou firmu, která nemá oprávnění k vydávání půjček. Půjčením si od nedůvěryhodné firmy riskujete problémy a de facto i to, že skončíte špatně – ve spárech exekutora.