Potřebujete 10 000 Kč? Poradíme vám, kde si je půjčit

Sehnat malou a krátkodobou půjčku už v dnešní době není žádný velký problém. Úvěrových společností, které se poskytováním půjček zabývají, jsou stovky a spousta z nich se zaměřuje i na klienty, kteří např. nemají práci nebo už mají dluhy u jiných firem.

Vybrat si z tak velkého množství nabídek ale může být někdy docela problém, protože mezi inzeráty poctivých společností je i řada podvodných, kde žádné peníze nedostanete, naopak o ně můžete ještě přijít. V tomto článku vám poradíme, jak si najít nejlepší půjčku, když potřebujete 10 000 Kč.

Nabídka je velmi široká, na bankovní půjčky ale nedosáhne každý

Většina odborníků na finance se shoduje v tom, že pokud si brát půjčku, tak jedině od banky. Bankovní úvěry jsou obecně lepším řešením a to nejen díky nižším úrokům a poplatkům, ale i díky 100% jistotě, že jde o seriózní a férovou nabídku. Pro mnoho lidí jsou ale tyto půjčky nedostupné – jde např. o nezaměstnané, žadatele se záznamem v registru dlužníků, pracující, jenž nemohou doložit své příjmy nebo osoby, které jsou aktuálně v exekuci. Pokud si tito lidé chtějí vzít úvěr a nemají nikoho blízkého, kdo jim peníze poskytl, nezbývá jim nic jiného, než se obrátit na některou z nebankovních společností.

Zdaleka ne všichni poskytovatelé jsou seriózní

V nebankovním sektoru už ale číhají různá nebezpečí. Kromě mnoha spolehlivých a slušných úvěrových institucí v něm působí i řada podvodníků, kteří pod záminkou nabídky výhodných půjček pouze vyberou peníze a žádný úvěr nikomu nedají. Typicky se jedná o nabídky půjček s vysokým poplatkem předem nebo o inzeráty, kde se musí nejdříve zavolat na číslo se zvýšenou tarifikací.

Spolehlivé půjčky do 10 000 Kč – na koho se obrátit?

10 000 Kč není nijak závratná částka, pokud tedy potřebujete úvěr v této výši, máte poměrně široké možnosti. Jednou ze spolehlivých a bezpečných půjček, kterou můžete doporučit, je BB půjčka. Její výhodou je mimo jiné splatnost až na 90 dní, takže si splátky můžete rozložit na tři části a nemusíte uhradit celou částku najednou. K dalším prověřeným úvěrům do 10 000 Kč patří také Sumo půjčka (ta jinak nabízí až 250 000 Kč se splatností až na 8 let), Japonská půjčka nebo Zaplo.cz. Delší dobu splatnosti umožňuje např. Smart půjčka, která se vyplácí v hotovosti nebo oblíbené úvěry od Providentu.

Může vás zajímat ...  Půjčka do 100000 Kč

Srovnávače půjček jsou nejlepší cestou, jak najít nejvýhodnější úvěr

Jednotlivé nabídky půjček do 10 000 Kč se ale od sebe mohou poměrně dramaticky lišit. Pokud chcete předejít tomu, že si vezmete zbytečně nevýhodnou půjčku, doporučujeme použít některý z internetových portálů, specializovaných na nezávislé srovnání půjček.

Jejich předností je nejen široký výběr kvalitních úvěrů, přehledné porovnání jednotlivých nabídek a podrobné recenze, ale také jistota, že všechny srovnané půjčky jsou bezpečné – srovnávací weby zahrnují pouze prověřené a spolehlivé poskytovatele.

Příkladem je např. web PůjčkyHned.cz, který  u všech úvěrů nabízí velké recenze včetně podrobných návodů, jak si půjčku přes internet sjednat. Výhodou je i rychlé vyhledávání podle požadované částky – např. pro srovnání půjček do 10 000 Kč stačí jen nastavit či vyplnit tuto částku, kliknout na Porovnat půjčky a hned se vám zobrazí přehled všech úvěrů, jenž spadají do této kategorie.

Novinky v zákoně přinášejí větší ochranu pro dlužníky

Od 1.prosince 2016 vstoupil v platnost nový zákon, který zpřísnil pravidla pro poskytování nejen spotřebitelských půjček, ale i hypotečních úvěrů. Novinek je v něm poměrně hodně, k těm nejvýznamnějším patří např. konec rozhodčích doložek – nově už budou případné spory řešit pouze nezávislé soudy. Podrobnější shrnutí novinek v zákoně přinesl v jednom ze svých článků zpravodajský portál Aktuálně.cz.