Co potřebuju k vyřízení půjčky u banky?

Potřebujete půjčit větší či menší finanční obnos? Míříte se svou žádostí do banky, pak se připravte na poměrně důkladný výslech, průzkum vaší současné bonity i finanční stránky minulosti. Kromě toho se můžete dozvědět také nepříjemnou informaci týkající se záznamu v registru dlužníků, o kterém jste doposud třeba nemuseli ani vědět. Co všechno potřebujete k vyřízení půjčky u banky? Prozradíme vám to na následujících řádcích.

Trpělivost

Nečekejte, že půjčka na vybavení bytu nebo koupi nového auta vám bude vyřízena během několika mála minut. Samotný „pohovor“ bude nějakou tu chvilku trvat, následně bude bankovní úředník s největší pravděpodobností zasílat formulář o schválení či zamítnutí půjčky na vyšší místa, což může také nějakou tu minutku trvat. Proto se obrňte značnou dávkou trpělivosti a odhodlání.

Osobní doklady

Ačkoli se to zdá jako banalita, bankovní úředník nebude moci ověřit vaši totožnost, pokud mu nepředložíte občanský průkaz, pas nebo jiný doklad totožnosti. Dejte si pozor, ať na daném dokladu máte zapsány aktuální údaje (např. současné bydliště, nové příjmení po svatbě apod.)

Může vás zajímat ...  Kredito24 vám půjčí až 15 000 Kč do 15 minut!

Doklady o příjmech

Banky v drtivé většině vyžadují pro schválení půjčky potvrzení o příjmech, které vám zpravidla vystaví zaměstnavatel. Pokud podnikáte jako živnostník, připravte si poslední daňové přiznání nebo přiznání za poslední dva roky. Některé banky dokonce mohou (při vyšších objemech úvěrů) požadovat souhlas dalšího člověka – ručitele.