Výhody a úskalí nebankovních půjček

Drtivá většina zájemců o finanční výpomoc míří v první řadě do banky, kde očekává vstřícný přístup, individuální podmínky a hlavně dostatečnou finanční injekci. Zde ovšem můžete nepěkně narazit. Pokud bankovní úředník rozhodne o tom, že je váš příjem nízký nebo nedostatečný nebo vaše jméno objeví v registru dlužníků, vaši žádost smete s okamžitou platností ze stolu. V takovém případě vám nezbyde nic jiného, než zamířit k některé z nebankovních společností. Jaké výhody a nevýhody jsou s nebankovními půjčkami spjaty? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Výhody nebankovních půjček

Zřejmě tou největší výhodou je skutečnost, že nebankovní společnosti vám poskytne finance i v případě, kdy vám banka žádost zamítla. Narazit totiž můžete na produkty, u nichž není nutno prokazovat bonitu, výši příjmů a někde dokonce nenahlížejí ani do registrů dlužníků. Další výhodou je také individuální posuzování žádosti a vysoce osobní přístup. Dávno již také neplatí, že nebankovní půjčky jsou ve 100 % méně výhodné, než ty bankovní. Někde můžete narazit na takové podmínky, o nichž by se vám v bance ani nesnilo. Také v případě neschopnosti splácet stávající úvěr můžete svého věřitele požádat o odklad splátek nebo nový splátkový kalendář.

Může vás zajímat ...  Vybíráme si nebankovní půjčku krok za krokem

Nevýhody nebankovních půjček

Nyní se dostáváme k nevýhodám nebankovních produktů. Pokud nezvolíte solidního poskytovatele, můžete si pěkně zavařit. Některým společnostem totiž rozhodně nejde o vaše dobro nýbrž o vlastní kapsu. Na vaší situaci se tedy snažit zbohatnout. V tomto případě je tedy nezbytné vybírat pouze známé a ověřené společnosti, které na našem trhu již nějakou dobu úspěšně působí. Také se vyhněte platbám nejrůznějších poplatků předem. S největší pravděpodobností byste totiž zaplatili menší či větší částku a přislíbenou finanční injekci byste už nikdy neviděli.