Nebankovní půjčky – poslední možnost?

V životě se každý z nás opakovaně dostane do nejrůznějších potíží. A ty finanční nebývají z nejjednodušších. Ať již shodou nepříznivých okolností nebo vlastním chybným rozhodnutím, spadnout do problémů může každý. Pokud se však nechcete ocitnout až úplně na dně, braňte se aktivně!

Pomoc zvenčí

Jistěže ideálním řešením je omezit své výdaje, zvýšit příjmy a pomoci si sám. Nežijeme však v ideálním světě a ne vždy je něco takového reálné. Stále více lidí je odkázáno na pomoc svých nejbližších, musí žádat o pomoc rodinu či přátele. Pokud tuto možnost nemáte, musíte se vydat „oficiální“ cestou. Zažádat o půjčku v bance může každý, ve výsledku na ni však ne každý dosáhne. Aby vám banka vyhověla, je zapotřebí prokázat jakým způsobem a z čeho ji budete do budoucna splácet, čehož je ne každý schopen, přestože např. i jakési příjmy má. Odmítne-li vás banka, zbývají vám nebankovní společnosti. Ne všechny však hrají fér. Často nejsou poslední možnou cestou k záchraně, ale bohužel prvním krokem na cestě k absolutní katastrofě.

Může vás zajímat ...  Krátkodobá půjčka Ferratum

Nebankovní společnosti přitvrzují

Zvyšující se množství těch, kteří si neustále berou další půjčky, ačkoliv jsou si sami dobře vědomi toho, že je nemají z čeho splatit, vytloukají klín klínem a jen oddalují blížící se katastrofu, vedl k tomu, že i podmínky nebankovních společností se zpřísnily. Často se již začínají podobat těm bankovním. Takovéto půjčky však mívají alespoň jasně dané podmínky bez skrytých poplatků. Objevují se však naopak společnosti, které předem hlásají, že vám půjčí peníze, aniž byste se museli prokázat čímkoliv. Jen zastavte svůj dům a peníze jsou vaše. Často předem avizují, že se specializují na klienty např. se záznamem v registru dlužníků, kteří nemají jinou možnost půjčky. Soudit musí každý sám. Jediné, co lze v podobném případě doporučit, je – čtěte smlouvu velmi pozorně, zkontrolujte výši RPSN a věřte jen tomu, co je psáno!