Kde mi půjčí 10 000 Kč?

Stává se to občas většině z nás – před výplatou, když počítáme, jestli vůbec tentokrát vyjdeme, protože bylo tento měsíc nějak moc nečekaných výdajů, přijde složenka nebo vyúčtování, na kterém je velkým písmem se třemi vykřičníky uvedeno: Uhradit do tří dnů/ do týdne… Co teď s tím? Řešení přináší půjčky do 10 000 Kč.

Banky

Pomineme-li možnost, že zkrátka a dobře v termínu nezaplatíme nebo si sjednáme přijatelný splátkový kalendář, nezbývá, než peníze někde sehnat. Vysloveně malou částkou vás možná založí rodina nebo vypomůže lépe situovaný kamarád, pár tisíc už zřejmě bude problém – a pro někoho možná i pár stokorun.

Přestože banky většinou půjčky na malé částky neposkytují, pár výjimek přece jen existuje, bude však zřejmě muset věnovat hodně času jejich hledání. Ve většině velkých bankovních společností s žádostí o půjčku nižší než 30 000 korun neuspějete, takováto půjčka je však pro vás v uvedené situaci zbytečná a prodraží se vám.

Kreditní karty

Řešením v takovéto situaci se může stát kreditní karta, kterou vám banka vydá k účtu, nebo povolené přečerpání zůstatku na účtu do mínusových hodnot. Zejména kreditní karty mívají často tu výhodu, že je u nich sjednáno tzv. bezúročné období, což znamená, že splatíte-li vyčerpanou částku v dohodnutém termínu, neplatíte úroky. Jejich rizikem je jedině fakt, že vlastnictví takovéto karty vás svádí k opakovanému utrácení nad poměry.

Může vás zajímat ...  Půjčit peníze známému – ano, či ne?

Nákupy na splátky

Pokud nepotřebujete právě platit účet, ale pokazil se vám např. některý ze základních elektrospotřebičů – lednička, pračka…, existuje ve většině obchodů možnost domluvit se na nákupu na splátky. Větší obchody mívají uzavřené smlouvy s různými finančními společnostmi, díky kterým zákazník může odejít se zbožím, za něž ve skutečnosti zaplatil pouhý zlomek ceny a zbytek uhradí dané finanční instituci v předem dohodnutém počtu splátek. V naprosté většině případů však musíte při takovémto nákupu doložit své příjmy, aby bylo zřejmé, že cenu za zboží skutečně dokážete uhradit.