Kam pro „malou“ půjčku?

Potřebujete-li si půjčit peníze a přitom se nechcete zbytečně zadlužovat, tzn. sháníte jen relativně malou částku, např. 10 000 Kč, bývá nejschůdnějším řešením obrátit se na banku, u které máte vedený svůj běžný účet.

Co vám mohou nabídnout?

Jste-li bezproblémovým klientem, vaše banka pro vás jistě najde řešení. Produktem, který by vám mohl v takovémto případě nejspíše vyhovovat, bude kreditní karta nebo možnost přečerpání účtu do mínusu. Zoufat si nemusíte ani tehdy, pokud již tyto bankovní produkty využíváte a momentálně vaše finanční potřeby nepokryjí. Nebývá problém disponabilní částky patřičně navýšit. Více o bankovních půjčkách naleznete například zde.

Když vám banka nevyhoví

Samozřejmě se můžete pokusit zažádat o klasický spotřebitelský úvěr. S největší pravděpodobností se však budete potýkat s tím problémem, že se vám banka bude snažit nabídnout mnohem více peněz, než skutečně potřebujete. Pokud s takovýmto postupem nesouhlasíte, nebo je pro vás procedura schvalování bankovního úvěru příliš zdlouhavá nebo dokonce víte, že některým z požadavků vyhovět nemůžete, nezbývá vám, než se po zralé úvaze obrátit na některou z nebankovních společností, jejichž podmínky nebývají stejně přísné jako u bank a vyřízení úvěru bývá neporovnatelně kratší, často mohou peníze přibýt na vašem účtu už za několik hodin. Tyto výhody jsou ovšem v naprosté většině případů vykompenzovány výrazně vyššími poplatky a úroky.

Může vás zajímat ...  Až 20 000 bez potíží

Jak vybírat?

Vybíráte-li si mezi nebankovními společnostmi, nebývá od věci informovat se u svých známých i na internetu, jak ve skutečnosti inzerované služby fungují a jak s nimi jsou klienti spokojeni. Nespoléhejte se přitom jen na oficiální internetové stránky dané společnosti, kde mohou být informace zkreslené v její prospěch – jde přece o reklamu! Samozřejmostí pak musí být velmi pečlivé prostudování smlouvy před podpisem, abyste později hořce nelitovali.