Jaká úskalí může přinést půjčka 10000 Kč?

Potřebovali jste před výplatou vylepšit svůj rodinný rozpočet a tak jste se rozhodli pro půjčku. S největší pravděpodobností jste jako první zamířili do banky. Zde však zkoumali spoustu skutečností a nakonec došli k závěru, že nejste způsobilí pro poskytnutí finanční pomoci. Nezbylo vám tedy nic jiného, než se obrátit na nebankovní společnost – ta byla k vašim prosbám mnohonásobně vstřícnější. Na termín splátky jste jaksi pozapomněli a právě tam začaly vaše potíže.

Nedodržení termínu splátky

Pokud jste z nějakého důvodu neuhradili splátku v řádném termínu, bude vás s největší pravděpodobností kontaktovat věřitel hned následující pracovní den. Učinit tak může buďto telefonicky nebo písemně a setkat se můžete i s nepříjemnou osobní návštěvou. Jedno „zaškobrtnutí“ ještě nic neznamená, pokud však házíte upomínky do koše a s informováním věřitele nebo se sjednáním splátkového kalendáře si hlavu příliš neděláte, můžete si zadělat na pořádný problém.

Může vás zajímat ...  Neúčelová Homepůjčka.cz

Rejstřík dlužníků a exekuce

Po nějakém čase přeteče pohár trpělivosti i toho nejbenevolentnějšího věřitele. To může mít za následek soudní nařízení exekuce majetku dlužníka a následný zápis do registru dlužníků. V takovém případě je už zbytečné prosit, žadonit a vyjadřovat lítost. Vzpomínka na vaši nechvalnou finanční minulost zůstane v registru dlužníků ještě hodně dlouhou dobu. To může mít za následek například to, že vám v bance již půjčku neschválí.