Jak vybírat nebankovní půjčku? Pár rad a tipů pro vás

Potřebujete půjčit, ale v bance nad vámi zlomili hůl? Máte záznam v registru dlužníků nebo nemáte příjem, který by bankovní úředník označil jako „dostatečný“? Ať již byl důvod pro zamítnutí žádosti o bankovní půjčku jakýkoli, nezoufejte. O finanční injekci nemusíte žádat výlučně nejbližší bankovní dům, ale také nebankovní instituci, pro kterou nemusí být překážkou váš záznam v registru dlužníků, nízký příjem nebo nemožnost za své závazky se zaručit. Jak takovou půjčku vybírat? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Zjistěte si dostatek informací

Prvním krokem je zjištění maximálního množství informací o daném produktu i konkrétním poskytovateli. Při výběru se nezaměřujte pouze na výši úroků, ale také na poplatky, jenž jsou s daným produktem spojeny nebo další podmínky, které společnost nastaví. Od věci nebude ani pokud nahlédnete do internetových fór a diskuzí, kde na vás čeká mnoho názorů skutečných klientů.

Může vás zajímat ...  Money Now – dohoda vždy možná

Porovnávejte

Jakmile budete mít vyhledány všechny potřebné informace o jednotlivých produktech i společnostech, vrhněte se na vzájemné srovnání. Jedině tak můžete objevit půjčku, která bude přesně odpovídat vašim potřebám a požadavkům. Vždy raději sázejte na známé a ověřené společnosti a vyhněte se nápadně výhodným nabídkám, které ve finále nejsou tak výhodné, jak se mohou na první pohled zdát.

Dávejte si pozor na termíny splátek

Jakmile o půjčku zažádáte, mějte vždy dostatek peněžních prostředků stranou pro její splácení. Poskytovatelé nebankovních půjček jsou totiž neoblomní a jedna neuhrazená splátka pro vás může být jednosměrnou jízdenkou do pekel.