10 000 Kč půjčka a 3 566 Kč vrácená částka

Spolehliví klienti zažívají v posledních dnech žně. Mohou si totiž půjčit jakoukoliv částku a za vždy řádné a včasné splácení získat třeba i několik tisíc zpátky. Že nevěříte? Toto už zavádí například Česká spořitelna, GE Money Bank, Komerční banka nebo Air Bank a je to velice oblíbené. Z neplatičů se stávají řádní plátci a z řádných plátců ještě větší spolehlivci.

Penízky zpátky se vždy hodí

Díky tomu máte půjčku ještě levnější! Z přeplacené částky se totiž mnohdy stává pouze nicotná daň za půjčku a vrácené peníze slouží k dalším plněním snů. Jenže kolik vlastně dostanete zpátky a kdy je částka naprosto nejvyšší?

Odpovědi na všeobecné otázky

Abychom si zodpověděli všechny otázky, které vás teď zajisté napadají, budeme si muset uvést základní data. Půjčíte-li si jakoukoliv půjčku, budete mít nejvyšší splátky při nejnižší době splácení, nejvyšší přeplacenou částku při nejdelší době splácení a nejvyšší úrokovou sazbu při nejkratší době splácení. To jsou fakta, která najdete u jakékoliv půjčky. Z toho navíc můžete vycházet i v případě, chcete-li získat od banky největší částku zpátky.

Může vás zajímat ...  Jaká úskalí může přinést půjčka 10000 Kč?

Příklad vše uvede do praxe

Pro přehlednost si uvedeme jednoduchý příklad z prostředí jedné z nejoblíbenějších bank, a to z Air Bank. U té si budete chtít půjčit řekněme 10 000 Kč. Půjčíte-li si tuto částku na nejkratší možnou dobu splácení, a to na půl roku, budou měsíční splátky činit 1 723 Kč, přeplacená částka se vyšplhá na 220 Kč a bude vám vráceno pouhých 115 Kč. Naopak, půjčíte-li si tuto částku na nejdelší možnou dobu splácení, a to na 8 let, budou měsíční splátky činit pouhých 178 Kč, přeplacená částka se ale vyšplhá na neuvěřitelné 3 370 Kč a bude vám navíc vráceno 3 566 Kč. Máte tedy mnohem vyšší disponibilní částku k dalším nákupům či k jiným útratám.