Vybíráme si nebankovní půjčku krok za krokem

Potřebujete půjčit? A nebude se jednat o zanedbatelnou částku? Pak máte zpravidla dvě možnosti – buďto se svou žádostí zamíříte do banky nebo oslovíte nebankovní instituci. V případě první varianty se připravte na poměrně důkladný výslech ze strany bankovního úředníka, který bude chtít vědět vše o vaší finanční minulosti, současnosti (někdy i budoucnosti).

Bude zkoumat výši vašich příjmů, ale i registry dlužníků. V dnešní době bohužel drtivá většina žádostí o půjčku u banky skončí jejich zamítnutím. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než se obrátit na nebankovního poskytovatele. Na následujících řádcích se podíváme, jakým způsobem tohoto poskytovatele nebankovních půjček vybrat a nešlápnout vedle.

Dostatek informací je základ úspěchu

Nevsázejte hned na první společnost, která vás zaujme svou vychytanou reklamou. Raději si důkladně pročtěte podmínky poskytnutí i splacení půjčky, prostudujte výši poplatků i úroků a nezapomeňte ani na sazbu RPSN. Kromě toho zabrouzdejte na internetu a přečtěte si nejrůznější vlákna, diskuze a fóra, která jsou s danou společností spojená. Zde se můžete dozvědět mnoho důležitých informací.

Může vás zajímat ...  Proč právě nebankovní půjčku

Nepůjčujte si více, než musíte

Potřebujete 10 000 Kč na novou pračku nebo myčku? Nebo snad potřebujete uhradit nájem či faktury od telefonního operátora? Pak si půjčte pouze těchto zmiňovaných 10 000 Kč a ani o chlup více. Logicky je totiž jasné, že čím více finančních prostředků si půjčíte, tím více jich budete muset splatit. Nikdy také neplaťte nic předem a vždy si důkladně pročtěte všechny smlouvy a smluvní podmínky, které jsou často psány malým a nepřehledným písmem.